•  İmam-ı Azam Ebu Hanife

İmam-ı Azam Ebu Hanife 

  • 66,50TLSiparişleriniz 3 GÜN İÇİNDE KARGO'ya verilir.

Siparişlerinizi hesabım siparişlerim kısmından takip edebilirsiniz. Üyelik hesabınız yok ise sipariş takip linkinden Sipariş numaranız yada email adresiniz ile takip edebilirsiniz.

Açlığı doyuran açığı giydiren adalettir.

İnsanlar sadece adalet ister.

İslam hukukunun “en büyük bilgesi” olarak anılan ve Müslümanlarca en çok tabi olunan Hanef i mezhebinin kurucusu İmam-ı Azam Ebu Hanife hakkında şimdiye kadar yazılmış en detaylı roman.

Ebu Hanife hak ve adalet adına ömrünü kan ve gözyaşıyla şehadet defterine yazdırmıştır. Her zaman makamı, şöhreti ve haksız serveti elinin tersi ile iten cesur bir ses olmuştur. İslam dininin sevilmesinde ve yayılmasında gönüllere “Kolaylaştırınız, zorlaştırmayınız; sevdiriniz, korkutmayınız” ilkesiyle dokunan bir bilgedir Ebu Hanife. İlmi dedikodudan değil asıl kaynağından öğrenen bir bilge. Öğretirken öğrenen ve bilgeliğini paylaşmayı Allah’ın rızası olarak gören bir hak neferidir Ebu Hanife…

Romanları milyonlar satan ve tasavvuf edebiyatına güncel bir anlatım kazandıran Sinan Yağmur’un Ebu Hanife romanı okuyucunun ruhunda ve hafızasında iz bırakacaktır.

Kitap Adı:İmam-ı Azam Ebu Hanife
Yazar:Sinan Yağmur
Yayınevi:Kapı Yayınları
Hamur Tipi:2. Hamur
Ebat:13,5 x 19,5
İlk Baskı Yılı:2019
Baskı Sayısı:1. Basım
Barkod:9789752448995

İmam-ı Azam Ebu Hanife

Veri bulunamadı

İmam-ı Azam Ebu Hanife

Veri bulunamadı

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!