• Maarif Davamız: Dersler Değerler ve Müfredat

Maarif Davamız: Dersler Değerler ve Müfredat 

  • 120,00TL

Etiketler: Maarif Davamız


Siparişleriniz 3 GÜN İÇİNDE KARGO'ya verilir.

Siparişlerinizi hesabım siparişlerim kısmından takip edebilirsiniz. Üyelik hesabınız yok ise sipariş takip linkinden Sipariş numaranız yada email adresiniz ile takip edebilirsiniz.

Eğitimle insanları önce eğip büküyorsun, sonra da yerleşik paradigma ve ideolojiye köle haline getiriyorsun. Her telden biraz çalıyor, dersleri birbiri üzerine yığıyorsun. Bilgi diye modası geçmiş seküler hurafeleri, üstelik de jakoben yöntemlerle empoze etme işlemine eğitim adını veriyorsun. Böylece öğretmen-öğrenci-okul üçgeninde sınav çemberine aldığın eğitimi, değerlerin ve yeteneklerin öğütüldüğü bir şeytan üçgeni haline dönüştürüyorsun. Halbuki maarif; milletin bütün halinde ahlak, sanat ve marifet alanına seferber edilmesi; bilimde, teknikte, sanatta ve edebiyatta özgün eserler verme yollarının açılmasıdır. Maarif; insanı ilimden felsefeye, felsefeden sanata ve ahlâka, nihayet dine yükselten yolculuğun adıdır.

Bu kitap, bizim okullarımızda talim görmüş, üniversite kürsülerinin her kademesinde görev almış bir maarif ve ilim sevdalısının bilgiye irfan boyutu katan talim, terbiye anlayışının hikâyesini anlatıyor.

Kitabın asıl muhatabı gençler. Gençlere hayata dönmeyen, mesleki kazanım sunmayan bilgiyi çöp sepetine atın diyor ve onları önce hayatın anlamı üzerine düşünmeye davet ediyor. Kitap, sınav maratonu içinde daha çok soru ezberleyemediği için yarıştan düşenlerin sessiz ağlayışına tanıklık ediyor; hayatta önemli olanı görmeye ve hissetmeye çağırıyor.

 

Kitap Adı: Maarif Davamız: Dersler Değerler ve Müfredat

Yazar: Osman Çakmak

Yayınevi: Akıl Fikir Yayınları

Hamur Tipi: 2. Hamur

Sayfa Sayısı: 200

Ebat: 13,5 x 21

İlk Baskı Yılı: 2022

Baskı Sayısı: 1. Basım

Dil: Türkçe

Barkod: 9786257497534

Maarif Davamız: Dersler Değerler ve Müfredat

Veri bulunamadı

Maarif Davamız: Dersler Değerler ve Müfredat

Veri bulunamadı

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!